Nuray Hafiftaş vefat etti!

3 yorum
200 okuma
15 Şubat, 2018
Nuray Hafiftaş vefat etti!

Nuray Hafiftaş vefat etti!

Türk halk müziğinin önemli isimlerinden olan Nuray Hafiftaş vefat etti! , geçtiğimiz yıl Temmuz ayında geçirdiği kalın bağırsak ameliyatından sonra karaciğerine de sıçrayan kanser nedeniyle Pendik’teki özel bir hastanede tedavi altına alınmıştı.
Hafiftaş, durumunun ağırlaşması üzerine iki gün önce yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınmıştı. Ancak usta sanatçı tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Hafiftaş dün yaşamını yitirdi.Son paylaştığı fotoğraflarda bir hayli kilo kaybettiği gözlenen ünlü sanatçı, hayranlarından dua istemişti.

HASTANEDEN ÇIKARSAM KONSER VERECEĞİM DEMİŞTİ
Nuray Hafiftaş ile 40 senelik dostlukları olduğunu ve onu kız kardeşi olarak gördüğünü belirten Müşerref Akay, Hafiftaş’ın kendisine “Eğer hastaneden sağlıklı bir şekilde çıkarsam, ilk yapacağım şey benim gibi hasta olan insanlara yardım konserleri vermek olacak. Annemi ve babamı çok özledim. Sahneyi, evimi, kedimi, köpeğimi çok özledim” dediğini anlattı.

NURAY HAFİFTAŞ’IN CENAZE TÖRENİ

Hafiftaş’ın yakın arkadaşı Müşerref Akay, Hafiftaş’ın bugün ikindi namazına müteakip Teşvikiye Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verileceğini söyledi.Akay ayrıca, “Sayın Cumhurbaşkanımızın emriyle Nuray Hafiftaş’ın cenazesi devlet töreniyle kalkacak” dedi.

NURAY HAFİFTAŞ’IN VASİYETİ

Öldükten sonra yakın çevresindeki insanların aranmasını ve kendisi için helallik alınmasını isteyen Nuray Hafiftaş, bunun için de kuzeni Talip Topçu’yu görevlendirmiş.

DOKTORU DÜN AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Nuray Hafiftaş’ın doktoru Göksel Bahadır, “Yoğun bakımda durumu takip ediliyor. Durumu ağır. Yakınlarına da haber verildi. Tedavisi sürüyor. Durumu maalesef ağır.” açıklaması yapmıştı. Usta sanatçı, bu sözlerin ardından, 20 dakika sonra hayatını kaybetti.

NURAY HAFİFTAŞ: HAYATIM BİR ANDA TEPE TAKLAK OLDU

Nuray Hafiftaş zor bir dönemden geçtiğini belirterek şunları söylemişti: Hayatım bir anda tepe taklak oldu. Ben normalde çok pozitif bir insanım.
İlk tedaviye başladığım süreçte çok yoruldum çünkü çok yoğun bir şekilde kemoterapi alıyordum. Ancak buraya adım atar atmaz doktorumun hastalığım hakkındaki detaylı bilgi paylaşımları beni çok mutlu etti. Buraya büyük bir mutlulukla geliyorum.
NURAY HAFİFTAŞ KİMDİR?


Bir önceki yazımda « makalem var.
ŞaHaN-BeY

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Bugün Dünya Kediler Günü

Bugün Dünya Kediler Günü Ortaçağ’da kediler toplu şekilde öldürülünce ...

Nuray Hafiftaş kimdir?

Nuray Hafiftaş kimdir? Nuray Hafiftaş kimdir? 8 Ağustos 1964 yılında ...

14 Şubat Sevgililer Günü Resimli Mesajlar Sevgililer Günü mesajları, 14 ...

YorumlarYorumlar (3 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?